DOVOLENKA od 17.7.2024 - 21.7.2024 Všetky objednávky evidujeme, odosielame v pondelok dňa 22.7.2024

Ako sa správne oholiť bez podráždenia a vyrážok.

 Vyrážky, citlivá pokožka a podráždenie po holení? Že vám to niečo hovorí?

   Hoci je dnes holenie každodenná súčasť skrášľujúcej rutiny, veľa žien stále nevie, ako sa týmto problémom vyhnúť. Poradíme vám, ako mať hladkú pokožku bez chĺpkov a začervenania.

Máme pre vás ľahké tipy a triky, ako sa oholiť správne a bez podráždenia a následne pokožku upokojiť pomocou účinných prípravkov.

Doprajte si čas

   Veľa žien robí tú chybu, že sa začnú holiť v sprche či vani často ešte predtým, než pokožku vôbec navlhčia. To je ale chyba, koža musí trochu zmäknúť a póry sa musia otvoriť, aby sa chĺpky ľahšie odstraňovali. S holením preto vždy začínajte až keď strávite nejaký čas v sprche či kúpeli. Teplá voda pomôže otvoriť póry, holenie pôjde oveľa ľahšie a predídete tak vyrážkam po holení. Keď to navyše urobíte večer, doprajete pokožke aj dostatočný čas na regeneráciu.

Výhody použitia holiacich produktov MAGIC: Nepotrebujete tráviť čas v kúpeli. Pokožku stačí iba navlhčiť a ihneď môžete holiaci prípravok MAGIC naniesť na pokožku ;)

Nehoľte sa na sucho

   To najhoršie, čo môžete urobiť, je, že sa budete holiť na sucho. Na holenie vždy použite penu či gél, ktorý pokožku zvláčni, zmäkčí chĺpky a uľahčí kĺzanie žiletky. Je to jednoduchá zásada, ako nemať po holení vyrážky. Chĺpky hoľte vždy v smere rastu, odstránite ich rovnako precízne a navyše predídete vzniku vyrážok a zbytočného podráždenia pokožky.

Náš tip: Ak nemáte poruke penu na holenie, môžete použiť aj sprchovú penu. Službu vám prípadne urobí aj partnerov olej na holenie a fúzy 

Výhody použitia holiacich produktov MAGIC: Nepotrebujete gél ani penu na holenie, stačí iba natrieť ;) V smere, protismere rastu? Neriešte, jednoducho natrite na pokožku.

Znížte podráždenie

   Ak máte veľmi citlivú pokožku a vyrážky po holení sú u vás na dennom poriadku, potom budú vhodnejšie elektrické holiace strojčeky. Sú totiž šetrnejšie ku koži a pri holení s nimi predídete vyrážkam a začervenaniu. Výhodou je aj to, že sa dajú použiť na sucho aj na mokro a nemusíte riešiť otupenie. 

Výhody použitia holiacich produktov MAGIC: Zloženie našich produktov na holenie je navrhnuté priamo na to, aby problémy s podráždením a začervenaním vyriešil raz a navždy a ochlpenie odstránil najjemnejšou formou. Navyše strieborný holiaci prášok MAGIC obsahuje Aloe Vera a vitamín E, čo ešte viac upokojí pokožku po aplikácii.

Bojujte proti zarastaniu chĺpkov

   Deň či dva predtým, než sa oholíte, si urobte dôkladný telový peeling.

Odstránite nielen odumreté bunky, ale uvoľníte aj zarastajúce chĺpky a holenie bude precíznejšie. 

Výhody použitia holiacich produktov MAGIC: Zloženie našich produktov priamo odstraňuje odumreté kožné bunky a v podstate funguje ako samotný peeling. Rozdiel pocítite okamžite po použití ;)

Zatočte s vyrážkami po holení

   Najčastejšou príčinou vyrážok a zlého oholenia je tupá žiletka. Pýtate sa, ako sa holiť žiletkou? Zásada číslo jedna je žiletku pravidelne meniť. Ak máte strojček s holiacou hlavicou, vymeňte ju, hneď ako sa opotrebujú zvlhčujúce pásky a otupia sa čepieľky. Po každom použití nezabudnite žiletku dôkladne opláchnuť a potom ju skladovať na suchom mieste. Predídete tak predčasnému otupeniu žiletky a nedáte šancu baktériám, ktoré sa vo vlhku množia jedna radosť.

Výhody použitia holiacich produktov MAGIC: Baktérie nemajú šancu ;)

Ako sa správne holiť na intímnych miestach

   Koža v slabinách je veľmi tenká a citlivá a často sa práve tu tvoria po holení vyrážky. Preto si kúpte špeciálny strojček, napríklad holiaci strojček + vodoodolný zastrihávač pre oblasť bikín 2 v 1.

   Ak staviate na klasické holenie, nikdy sa nehoľte na sucho a použite prípravok na uľahčenie holenia. Po holení pokožku vždy upokojte trebárs ľahkým gélom s Aloe vera.

Náš tip: Na upokojenie môžete použiť aj čistý kokosový olej či bambucké maslo.

Výhody použitia holiacich produktov MAGIC: Naše produkty fungujú výborne aj na intímnych partiách, avšak treba byť opatrný. Produkt nesmie prísť do priameho styku so sliznicami. Ak by sa predsa len dostal ,,tam kam nemá", nič sa nedeje, jednoducho hneď opláchnite vodou.

 

  Teraz už viete, ako sa správne oholiť. Či už dáte prednosť klasickým metódam alebo dáte šancu naším produktom necháme na Vás ;). Dokonale hladké nohy sú snom každej ženy, zaraďte preto pravidelné holenie do svojich skrášľujúcich rituálov a nikdy nezabudnite na následnú upokojujúcu starostlivosť.

S hladkou pokožkou sa budete cítiť nielen lepšie, ale budete mať aj istotu, že vás žiadna situácia nezastihne nepripravenú.

 

Prejsť na ponuku holiacich produktov